Feedz Back
SOSYAL İÇERİK PLATFORMU

Websiteniz online olduktan sonra atmanız gereken 5 adım

Sonunda başardınız! Firmanız artık online ve internette milyonlarca potansiyel müşteri ve iş ortağı tarafından keşfedilmeye hazır. Bundan sonraki adımlarınız planlarınızı hayata geçirebilmeniz açısından oldukça kritik. İşte, başarılı olabilmek için atlamamanız gereken 5 önemli adım:

Markanızı oluşturun: Websitenizin adresi, online markanızın en önemli bileşenlerinden biri. Bu nedenle adresinizi kartvizitlerinizden reklamlarınıza, işaretlerinizden e-posta imzalarınıza kadar her türlü malzemeye eklemeniz gerekiyor. Alan adınızın uzantısını kullanan bir e-posta adresiniz olması, markanızın daha profesyonel görünmesini sağlıyor. Araştırmalar, tüketicilerin %90’ının alan adının geçtiği e-posta adreslerini kullanan KOBİ’ler ile kendilerini daha güvende hissettiklerini gösteriyor. Alan adınızın kullanıldığı e-posta adreslerinizi hem kolay, hem de uygun maliyetli bir şekilde oluşturabilirsiniz.

İçerik, içerik, içerik! Websiteniz, müşterilerle iletişim kurmanızı sağlayan bir platform. Bunu en iyi şekilde, yani kaliteli, markanızı rakiplerinizden ayrıştıracak, kurum kimliğinize değer katacak içeriklerle yapabilirsiniz. Uzman olduğunuz konulara odaklanın, blog gibi basit ama etkili araçlardan faydalanın, websitenizin ölçüm araçlarından faydalanarak içeriğinizin aldığı tepkiyi ölçün ve gelecekteki çalışmalarınızı bu doğrultuda planlayın.

Müşteri bulmaya başlayın: Tüketicilerin %91’i yerel ürün ve hizmetler arıyor. Ancak milyonlarca websitesi ve sosyal medya hesabı olduğundan müşterilerin sizi değil, sizin müşterileri bulmanız gerekiyor. Bunu, e-posta ve/veya sosyal medya üzerinden pazarlama faaliyetleri gerçekleştirerek, Arama Motoru Bazlı Pazarlama’dan (SEM) faydalanarak yapabilirsiniz.

Ürünlerinizi pazarlayın ve para kazanın: Websiteniz üzerinden direkt satış yapmayı planlıyorsanız, sipariş almanızı, ödeme tahsil etmenizi ve satışla ilgili destek sunabilmenizi sağlayacak bazı araçlara ihtiyacınız olacak. Bir aracı üzerinden satış yapacak olsanız dahi gelecek satışlarınızı yönlendirecek bilgileri toplamanızı sağlayacak araçlardan faydalanabilirsiniz.

Bir sonraki adımınıza hazır olun: İlk dört adımı tamamladıktan sonra işletmenizin spesifik hedefleri doğrultusunda, rekabette önde olmak için daha detaylı bir plan geliştirmeniz gerekiyor. Bu aşamada websitenizin özelliklerini geliştirmek, e-ticarete uyumlu ve mobil platformlara göre optimize edilmiş bir platform oluşturmak işletmeniz için faydalı olacaktır.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.