Feedz Back
SOSYAL İÇERİK PLATFORMU

Altar Gültekin

Ütopya yarışmacısı. Altar Gültekin, 1992 yılında İstanbul’da doğmuştur. Endüstriyel tasarımcı olan Altar, sürekli bir şeyler icat ettiğini ve bunun Ütopya’da çok işine yarayacağını düşünüyor.

1.75 boyunda olan Altar Gültekin, heykel yapmak, marangozluk, taş baskı, maket yapmak, resim çizmek, spor yapmak gibi işlerden hoşlanmaktadır.

2014 yılının Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı‘nın yeni yarışma programı “Ütopya” adlı yarışmada Altar GültekinAhmet Arda SezenÇağdaş Tahsin YıldızGamze Çetinkayaİnci Satırİnci Melek BozkayaKurretülayn MaturMurat RışvanÖzlem SezginSemih ÖztürkSerkan Ercan (Ütopya)Tezcan FenerlilerTuğçe AksoyluTuncay KesTürkan Gözcüile yarışacak.

10 ay sürecek olan Ütopya yarışmasında 15 yarışmacı boş bir ahırın bulunduğu ıssız bir arazide hayvancılık ve tarım yaparak ve kişisel bazı eşyaların verileceği bir kulübede yaşamaya çalışacak. 10 ay boyunca dünya ile bağlantılarını sadece bir telefondan sağlayacaklar. Yüzden fazla kamera ile sürekli cı bir kulübede kendilerine verilen 2 inek ve 25 tavuk, gerekli kazma kürek gibi ve biraz da tohum ile yaşam savaşı verecekler. Kendi ürünlerini kendileri yetiştirecek. Yarışmada her ay bir yarışmacı elenecek. Doğal yaşam ortamında sadece elektrik ve suyun, bir de yemek pişirmek için gaz verilecek. Yarışmacıların yanında tek bir kameraman dahi olmayacak. Yarışmacıların tek bağlantıları telefon olacak.

Ekranların en yeni yarışma programı Ütopya‘da alışılagelmiş kuralların hiçbiri olmayacak. Yarışmacılar hep birlikte ahır ile iç içe olan bir evde yaşayacak. Yarışmacıların gaz ihtiyaçları karşılanacak ama bu gazı ısınmada kullanmayacaklar. Araziden odun toplayarak ateş yakıp ısınmaya çalışacaklar. Elektriğin ve suyun da bulunduğu arazide, yarışmacılar için özel banyo ve tuvalet bulunmayacak. Yarışmacılar birçok yarışmanın aksine doğal yaşamla tamamen iç içe olacaklar.

Televizyonun haricinde isteyenler yarışmayı 24 saat boyunca internet üzerinden takip edebilecek.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.